ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ РЕСУРС
HOMEPAGE
Знайти новину

«Ти можеш»: у Львові хлопці врятували озеро та відновили водний туризм

18.03.2011 09:29

Кажуть у нашій країні все робиться за гроші. Чи це справді так? Чи головне - ідея, яку підтримають однодумці? У кожного своя відповідь. А хтось відповідає на це діями. Vlaskor.net розпочинає проект «Ти можеш», у межах якого розповідатиме про тих, хто своїми вчинками змінює на краще світ довкола. Першу розповідь Vlaskor.net присвячує людям, які врятували озеро у Львові на Погулянці, популяризували там водний туризм, фестиваль активного туризму та дозвілля. І на цьому не зупинились…


Тарас Білошицький - засновник турклубу «Аргонавт-Манівці» та організатор фестивалю «Манівці», який був одним із ініціаторів розчищення озера, що біля Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, м. Львів. (вул. Вахнянина,29, кінцева зупинка трамваю №7), розповів нам про зроблене та те, що у планах. 

Озеро на Погулянці є головним у проведені тренувань серед водних видів спорту при Центрі дитячої та юнацької творчості Галичина. Звичайно потрібна гірська вода, але перші кроки можна робити і тут.

 

Ось так виглядало озеро до акції. Більше схоже на болото, проте і це не заважало проводити тут тренування і, навіть, змагання. 

     

Купа сміття, що заполонили озеро, часто пробивало човни та катамарани, на яких займались спортсмени. 

Відтак, з’явилася ідея. Члени турклубу, а також студенти львівських вузів, представники інших організацій та просто небайдужі люди очистили дно від сміття та прибирали прибережну територію. «Сморід стояв неймовірний. Після того з’являвся висип на шкірі. Прибирання не пройшло безслідно»,- розповідає Тарас Білошицький.

Зібрати сміття – не єдине завдання, що треба було зробити. Щоб була постійна протічна вода, довелось змонтували систему водопостачання. Тепер сюди потрапляє джерельна вода.

 

Однак найважливіше, що допомогти прийшло близько 150 чоловік. «Ми не очікували такої кількості людей. Думали прийде чоловік 20-30. Хтось приходив на 4 години, хтось працював весь десь. За день ми зробили стільки роботи, скільки за місяць не зробили ті, хто раніше чистив це озеро», - похвалився Тарас Білошицький.


Що лише не знаходили на дні озера: бетонні фракції, шпали, шини, навіть сейф. Хто і як його туди приніс – досі залишається загадкою. Тарас розповідає, що незважаючи на те, що всі колеса повитягували з озера, через півроку вони знову там з’явились. Знову ж таки, невідомо хто і з якою метою їх туди приносить. «За руку ще нікого не спіймали»,- каже Тарас.

А з коліс, які знайшли хлопці, що займаються паркуром, хочуть зробити конструкції і тренуватись при Центрі творчості.

 

Активісти обмежились не лише доглядом за озером. Змонтували та пофарбували нові поручні, висадили навколо озера дерева, встановили смітники та освітлення, запустили рибу, обладнали тренувальну трасу, щоправда, один вказівний стовпець вже зник.

Цієї зими на озері зробили безкоштовну ковзанку для усіх охочих.

Самотужки розчищали сніг. Головною перешкодою зимової забави були рибалки. Як розповів Тарас, вони постійно пробивали ополонки, після чого катання на ковзанах було небезпечне. Тому з рибалками проводили бесіди, пояснювали, що це ковзанка.

 

А згодом започаткували Фестиваль активного туризму та дозвілля «Манівці», проводили його двічі на рік: навесні та восени. Традиційно Фестиваль триває три дні: перший день- інтерактивні ігри для усіх гостей свята; другий- змагання серед підприємств та студентів за звання найсильнішої компанії та інституту Львова; третій- змагання серед школярів. Змагання включають чотири рекреаційних програми та 4 спортивних програми: водний туризм, піший, велотуризм та скелелазіння.

Цього року фестиваль «Манівці» знову відбудеться 16-18 квітня. Цьогоріч також на фестивалі проводитимуться показові виступи і майстер-класи за спортивною спеціалізацією.

Будуть і додаткові опції, такі як ніч туристичного кіно. «Є українські колективи, які досягають чогось, наприклад, Україна вже четвертий рік поспіль є абсолютним чемпіоном з подолання найглибшої печери світу. Ми будемо це показувати», - розповідає Тарас Білошицький.
Та на проведенні фестивалю хлопці не зупинились. Вирішили і після фесту залучати львів’ян до спорту. Скажімо, після першого фестивалю щовівторка і щочетверга виносили спорядження, щоб усі бажаючі могли ним скористатись. Так тривало від червня до серпня, а єдиною вимогою була заборона тютюну та алкоголю. Людей зголошувалось багато. Відтак спорядження потребувало капітального ремонту. «Ми його знову відновили, але з такими темпами ми самі не будемо мати на чому тренуватись», - розповів Тарас Білошицький.


Зараз спортсмени шукають підтримки. Та знову нестандартним способом: не нарікають на країну та місто, де живуть, а беруть участь у конкурсі: одна із компаній обіцяє 50 тисяч гривень на втілення соціальної ідеї.

Тарас Білошицький розповідає, що якщо буде підтримка – буде нове обладнання.«Підтримають, чи ні – питання риторичне. Так чи інакше про нас знову почули, може хтось приєднається до нас», - додає Тарас.

Vlaskor.net також залишає вибір щодо підтримки цієї ідеї за читачами, а для скептиків, які не вірять, що щось може відбуватися без грошей, інформуємо: усі елементи фестивалю «Манівці», окрім змагальної частини, є безкоштовними.

Отож, ідея перемагає, а гроші знаходяться.

 

Людмила Тацюк

Коментарі (5)

Додати коментар

  • 24.03.11 20:07
  • НазарМолодці!!!
   Активна, ініціативна молодь, за Нами
   М А Й Б У Т Н Є...
  • 20.03.11 16:16
  • таки можливо..мабуть все залежить від людей, а не від країни.
  • 20.03.11 00:19
  • ДописувачНевже в нашій країні таке можливо. Хлопці ви молодці
  • 19.03.11 17:15
  • олегнаправду молодці і фото хороші :)
  • 19.03.11 14:49
  • львів'янинМолодці хлопці!
 •  
 •  
Чиста субота news image

20 квітня львів’яни вийшли на толоку, щоб очистити від сміття парки, вулиці, дворики, помити пам’ятник і погладити ропуху.

Названо ТОП-20 лекцій TED

Чи вбиває школа креативність? В чому сила інтровертів? Як викрити брехуна? Що нам заважає досягти успіху? Найяскравішими виступами конференцій TED мільйони інтернет-користувачів продовжують ділитися і кілька років після їх проведення.